E diel, 22.07.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Vitet e humbura

Publikuar: 14.05.2010 | 01:35
Lexuar: 2091 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet
Lumi (17/05/2010 18:16:37) I Nderuari Mahi,
Je nder te rrallet qe mundohesh ta thuash nje realite qu po ju ndodh shqiptareve ne Maqedoni me vite.
Duke u nderlidhe me analizen tuaj, te ciles nuk do i kisha hequr as nje presje, por, kisha dashte te bej nje plotesim dhe ate: Ju e perrmendeni pjesmarjen e PDSH-se ne periudhen 2006-2008, ku thoni se ajo "e pranon blanko programin e vmrovcive", une them se ai ka qene kushti qe ato /vmrovcit/ i kane pranuar per te hy ne qeveri, prandaj eshte shume logjike qe ato mos te bejne asgje per shqiptaret, ngase, nuk kane qene ne qeveri fale shqiptareve, por vmrovcive.
Pjesa tjeter qe dua te shtoj, e qe me qellim keni qene pak i rezervuar, eshte periudha e dy viteve te fundit, ku shqiptaret me voten e tyre, BDI-ne e bene pjese te qeverise, por me kete rast jo te realizojn programin e e vmrovcive po te vetin,ate program qe e shpalosen para shqiptareve, ate program qe e cekni edhe Ju, e cka ndodhe me tutje shume mire e thoni Ju ne kete analize. Ketu kemi dy periudha shume te ndryshme, njera me borxh kurse tjetra nuk ka pase borxh tu paguaj shqiptareve.
Ketu ka pasur vend te permendet edhe nje thenje shume e madhe, qe mesiguri edhe ajo ka ndikuar ne percaktimin e elektoratit shqiptar, fjalimi i Kryetarit te BDI-se para parlamentit me 2006:"...te kam fituar ne lufte, do te fitoj edhe ne paqe,...". A nuk jane keto, "dy vitet e humbura" sipas Jush, HUMBJE EDHE NE PAQE E ALI AHMETIT!

PERSHENDETJE

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime