E shtunë, 17.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Nuk po ja mbaj anën partisë po jam i drejtë edhe kam dëshirë te flas drejtë pavarësisht gjithçkaje.
Shtetin e kemi kap ne, ne populli.
Nga Fitim Ceku

Flitet, e ka kap shtetin kjo parti e ka kap arsimin, shëndetin, bizneset administrata po nëse një parti i ka kap ju apo keni drejt të arsimoheni të sheroheni të bëni biznese, apo ju ndalon dikush jam i bindur që jo. Po ne jemi vetë dembela përtaca, kemi dëshirë vetëm me nejt në kafene, gjithçka prisni tua bie shteti të gatshme, prisni të gjithë të bëheni ministra e deputet me kravata, e jo besa ashtu nuk ka as në Amerikë e le më në Kosovë.

Nuk po ja mbaj anën partisë po jam i drejtë edhe kam dëshirë te flas drejtë pavarësisht gjithçkaje.

Ne jemi shtet i sa po formuar, ne na duhet kohë të forcohemi si shtet, kemi qenë të shtypur, torturuar ky është momenti që të gjithë së bashku të ngritemi të punojmë aq sa mundemi të pajtohemi me atë, aq sa na jep shteti. Ne duhet të logjikojmë se nuk jetojmë në Kanada as në Angli po në Kosovë në një shtet të sa po formuar në një shtet që gjithqka është nisur nga zeroja.

Hajt më tregoni kujt po i ndalohet sot me studiu në UP, kujt po i ndalohet me u shëru në spitale, kujt po i ndalohet të hap një biznes. E di që të gjithë spo mund të punësohemi, por nuk është faji liderëve një shtet me 2 milion banor nuk mundet të ndertojë fabrika me miliarda euro ashtu si mendojmë ne.

Bëhuni pak të drejtë bëhuni pak real hiqeni injorancën, ka njerëz të korruptuar në të gjitha partitë, po pse thuani se kjo parti ose ajo parti e ka kap gjykatën, drejtësinë, ju e dini shumë mirë se ka persona të gjitha partive që kanë kryer vepra e sot ata po gjykohen, ju e dini shumë mirë që ka, dhe pa dallim partie ata që kanë bërë vepra kanë me dal para drejtësisë edhe po dalin.

Çka kërkoni ju nga shteti kur ju kurr s'bëni asgjë për shtetin. Ju e fyeni policinë e kërcënoni punëtorin e rrymës se ju ka sjellë faturën punëtorët e ujësjellësit ju nuk i paguani tatimin mbi pronën taksat manipuloni, mbeturinat i hedhni në mes rrugës s'e respektoni asnjë ligj çka të bëjë shteti kur ju kurrë s'bëni për shtetin.

Shteti nuk është kap prej liderëve as prej partive shtetin e kemi kap vetë ne me përtacinë e kemi harru kulturën, edukatën, traditat, kem deviju total edhe shteti c'kapet nga vetë ne.

Publikuar: 25.11.2014 | 10:52
Lexuar: 1192 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime