E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Sikur te isha nje zionist do te uroja me gjith zemer nje atentat si ky i sotshmi ne Paris


Nga Massimo Mazzucco

Sikur te isha Mari le Pen do shpresoja me gjithe zemer qe te ndodhte nje atentat si ky qe ndodhi sot ne Paris: Dy burra me maska te cilet masakruan 11 persona duke bertitur "do te marrim hakun e Profetit" do me sherbenin jashte mase per te bere te mundur qe fushata ime elektorale te eci para , e cila bazohet ne ksenofobine dhe vecanerisht ne Islamofobine.

Sikur te isha nje zionist do te uroja me gjith zemer nje atentat si ky i sotshmi ne Paris . Dy njerez me maska te cilet masakruan 11 persona duke bertitur " do te hakmeremi per Profetin " , padyshim qe do te me hynin shume ne pune per te riforcuar konceptin se Islami eshte fe e dhunes dhe e terrorit dhe se per kete motiv te gjithe muslimanet jane armiq te paqes dhe te demokracise.

Sikur te isha Fransua Holande do ta uroja me gjithe zemer ....... .....nje atentat si ky i sotshmi ne Paris .Ku dy burra me maska te cilet masakruan 11 persona duke bertitur "kjo eshte hakmarje per Profetin" do te me sherbenin jashte mase per ti hequr vemendjen popullit nga problemet aktuale dhe per te hedhur nje thirrje per "bashkim kombetar" kunder cdo lloj terrorizmi ndaj lirise se shprehjes.

Sikur te isha nje musliman i devotshem - po ashtu edhe nje fondamentalist - do te ruhesha per te realizuar nje atentat ne te cilin do te masakroja 11 persona duke bertitur " kjo eshte hakmarje per Profetin" para se gjithash sepse profeti nuk ka asgje te vecante per te cilen duhet të hakmeret , e se dyti sepse nese e beja kete nuk do beja asgje tjeter vecse do ti kontribuoja luftes kunder Islamit e cila tashme ka perfshire gjithe boten Perendimore.

Por me sa duket principi se kujt I sjell dobi kjo per mediat qe po transmetojne lajmin ne mbare boten nuk ka me asnje vlere . Kane rendesi vetem "faktet" e dukshme , ana siperfaqesore e gjerave , ka vetem vlere fakti se dy vrasesit thirren "po hakmeremi per Profetin" e gjithe kjo per te arritur perballe faktit te parevokueshem , se perseri jemi perballe kercenimit te rradhes te " terrorizmit Islamik "

Massimo Mazzucco - regjisor dhe gazetar italian

Publikuar: 08.01.2015 | 17:37
Lexuar: 953 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime