E diel, 28.08.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Hulumtimet e zbatuara deri tani në pikën famoze –G, në zonën erogjene të femrës, ka treguar se ajo megjithatë nuk ekziston. Madje 1.800 femra të përfshira në studim e kanë vërtetuar atë teori duke pohuar se ajo është fryt i imagjinatës të krijuar nën ndikimin e mediave dhe terapeutëve seksual.
Ndaloni tė kėrkoni  pikėn – G- sidoqoftė nuk ekziston


Derisa meshkujt pa sukses e kanë kërkuar, femrat dëshproheshin që nuk e kanë. Fjala është për pikën -G, vendin e fshehur, kënaqjen e papritur seksuale. Por hulumtimet më të reja tregojnë se ajo megjithatë nuk ekziston.

Hulumtimet e zbatuara deri tani në pikën famoze –G, në zonën erogjene të femrës, ka treguar se ajo megjithatë nuk ekziston. Madje 1.800 femra të përfshira në studim e kanë vërtetuar atë teori duke pohuar se ajo është fryt i imagjinatës të krijuar nën ndikimin e mediave dhe terapeutëve seksual.

Përveç asaj që zbulimi i saj për shumë meshkuj ka qenë qëllim i paaritshëm, edhe femrat jo rrallë janë ndjerë seksualisht të drustruara për shkak të pasigurisë a e kanë në përgjithësi pikën më të popullarizuar në trup.
Ndaloni të kërkoni  pikën – G- sidoqoftë nuk ekziston

Shumë seksologë kanë ndërtuar karrierë në dhënien e rekomandimit si të gjindet dhe të aktivizohet. Është shkruar në pozione ideale, por madje edhe për mënyrën e ushqimit me të cilën inkurajohet pika G.

Por, ky hulumtim ka hedhur dyshim në vërtetimin shkencor të zonave të njohura erogjene.

‘Gati është e pamundur të dëshmohet ekzistimi I pikes –G. Ky është hulumtimi më i madh që i është kushtuar asaj, edhe konkluzionet flasin se ajo është vetëm kënaqësi subjektive” e ka zbuluar Tim Spector, njëri nga udhëheqësit e hulumtimit të përmendur.
Exploroje trupin dhe trajtojni veten për një orgazmë

Përvojat e tyre me pikën –G I ndajnë 1.804 femra tl moshës mes 23 dhe 83. Ajo q’ është interesant që janë përfshirë vetëm binjakët njëvezore dhe dyvezore. Që pika G ka bazë shkencore, presin që duke e marrë parasysh në gjenet e njëjta, të dy binjaket duhet ta kishin. Por rezultati atë nuk e kanë vërtetuar.

Shfrytëzoni të gjitha përparësitë e orgazmit

Pesëdhjetë e gjashtë për qind e femrave të anketuara kanë thënë se e kanë pikën –G, por nga arsyeja se kanë dëshiruar të kenë efekt dëshirues, të reja dhe seksualisht të aktivizuara.


Publikuar: 06.06.2010 | 19:34
Lexuar: 3271 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime