E mërkurë, 21.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Megjithatë, imazhet ku tregojnë një Nju Yorkez duke e bërë këtë gjë janë bërë të famshme në internet, dhe ai që e realizoi ishte vetëm një djalë 11 vjecar.
11 vjeçari autik vizaton hartën e botësMendoni se keni një kujtesë të mirë? Mendohuni përsëri. Të vizatosh hartën e botës nga fillimi mund të konsiderohet një gjë e vështirë, një detyrë pothuajse e pamundur për kujtesën tonë.

Megjithatë, imazhet ku tregojnë një Nju Yorkez duke e bërë këtë gjë janë bërë të famshme në internet, dhe ai që e realizoi ishte vetëm një djalë 11 vjecar.

Një profesore në Nju Jork ftoi djalin e saj 11 vjecar autik në një nga klasat e saj ku djali u ul në një karrige duke parë hartën e botës dhe e memorizoi atë në kujtesë përpara se ta vizatonte.

Një studente e fotografoi djalin duke vizatuar dhe babai i saj i postoi fotot në komunitetin online, Reddit.

Publikuar: 10.04.2015 | 22:19
Lexuar: 731 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime