E enjte, 29.09.2016
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Arijan Ademi do të mbaj numrin 6 në këtë klub. Ademi është shprehur i kënaqur që do të luaj në rolin e tij, ndërlidhës i fundit. Futbollisti shqiptar ka folur edhe për lojtarët tjerë të Dinamo-s për të cilët tha se shumicën i njeh dhe nga U-19 dhe se ka marrëdhënie të mira.
Arijan Ademi, prezentohen nė Dinamo Zagreb
Shqiptari nga Piroku i Tetovës, Arijan Ademi është prezantuar sot në klubin më të madh të Kroacisë Dinamo e Zabrebit, si antarë i ri i këtij klubi, pasi bëri transferin nga klubi i Shibenikut.

“Jam shumë i kënaqur më kalimin tim në klubin të cilin e kam dashur dhe kamë qenë tifoz që i vogël. E di që shumica e futbollistëve e thonë një gjë të tillë gjatë prezantimit, mirëpo ju garantoj se është kështu dhe mund të pyesni krejt Shibenikun dhe të gjithë ata që më njohin”, deklaroi Arijan Ademi, në konferencën për media në Zagreb në klubin e Dinomo Zagrebit.

Arijan Ademi do të mbaj numrin 6 në këtë klub. Ademi është shprehur i kënaqur që do të luaj në rolin e tij, ndërlidhës i fundit.
Futbollisti shqiptar ka folur edhe për lojtarët tjerë të Dinamo-s për të cilët tha se shumicën i njeh dhe nga U-19 dhe se ka marrëdhënie të mira.

Trajneri i Dinamo Zagrebit Modrih Velimir Zajec është shprehur se do t’ju jap shumë më shumë hapësirë të rinjve dhe njëri ndër to është patjetër Arijan Ademi, por sipas Zajac-it, Ademi duhet të dijë se çfarë e pret, punë, shume punë.
Arijan Ademi, prezentohen në Dinamo Zagreb
Arijan Ademi, prezentohen në Dinamo Zagreb

Publikuar: 16.06.2010 | 22:26
Lexuar: 2168 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime