E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Kjo mrekulli mund të shihet edhe nga Gjithësia, e nga banorët lokalë njihet edhe me emrin Syri i Kristaltë i Nunavikut.
Ky është Syri i Kristaltë
Në Arktikun kanadez, në majën më të lartë të Quebec-ut verior, gjendet një krater me formë të përkryer të rrumbullakët, përplot me ujë të pastër si kristali.

Kjo mrekulli mund të shihet edhe nga Gjithësia, e nga banorët lokalë njihet edhe me emrin Syri i Kristaltë i Nunavikut.

Krateri i tillë u formua kur një meteor e kishte goditur Tokën para 1.4 milion vjetësh, përcjellë Klan Kosova.
Ky është Syri i Kristaltë
Ky është Syri i Kristaltë
Ky është Syri i Kristaltë

Publikuar: 30.06.2015 | 16:11
Lexuar: 869 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime