E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Për 0,672 denarë ulet çmimi i mazutit M-1 NS një litër nga i cili energjens do të kushtojë 25,691 denarë.
Lirohen derivatet e naftës


Çmimi i benzinës prej sonte në mesnatë do të ulet për një denar, nërsa i dizelit dh vajit ekstra të lehtë për amvisëri për gjysmë denari, vendosi sot Komisioni Rregullator për Energjetikë.

Çmimi i ri i EUROSUPER BS-95 do të jetë 70,50 denarë për litër, ndërsa i EUROSUPER BS-98 72,50 denarë për litër. Një litër i EURODIZEL (D- E V) do të shitet pë 53 denarë, ndërsa vaji ekstra i lehtë për amvisëri për 41,50 denarë.

Për 0,672 denarë ulet çmimi i mazutit M-1 NS një litër nga i cili energjens do të kushtojë 25,691 denarë.

Çmimet me pakicë të derivateve të naftës në pajtim me Metodologjinë për ormimin e çmimeve, ulen mesatarisht për 1,37 për qind.

KRRE e solli vendimin për ndryshim të çmimit të derivateve të naftës në bazë të çmimit mesatar të naftës së papërpunuar në tregun botëror dhe kursit të denarit në raport me dollarin gjatë 14 itëve të fundit.

Publikuar: 27.07.2015 | 13:24
Lexuar: 805 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime