E mërkurë, 21.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Procesi i shartimit përfshinë rrafshimin e disa degëve, nga një peme burbuqe, duke i prerë më pas degët e për t’i ngjizur së bashku me disa nga degët e frutave të ndryshme.
Pema me 40 lloje të ndryshme të frutave (Video)Sam Van Aken artist dhe profesor në Universitetin e Sirakuzës, përdor shartim interesant, për të krijuar pemë e cila do të mbajë në degët e saj rreth 40 lloje të ndryshme të frutave, përcjellë Klan Kosova.

Procesi i shartimit përfshinë rrafshimin e disa degëve, nga një peme burbuqe, duke i prerë më pas degët e për t’i ngjizur së bashku me disa nga degët e frutave të ndryshme.

Ajo për disa vite ka filluar të sjell fruta të ndryshme dhe në çdo pranverë ajo lulëzon degët me ngjyrë të bardhë,vjollcë, rozë, e në verë fillon prodhimet e saj.

Artisti Van Aken, thotë se kjo është një vepër arti të cilin e ka krijuar nga shumë duzinë të pemëve të cilat janë mbjellë në vende të ndryshme në mbarë Shtetet e Bashkuara, transmeton Klan Kosova.

Për më shumë ndiqeni videon:

Publikuar: 28.07.2015 | 18:21
Lexuar: 1106 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime