E mërkurë, 21.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Zvogëlohet edhe çmimi i mazutit dhe do të arrijë 19,9 denarë për kilogramë.
Benzinat lirohen për dy denarë, ndërsa dizeli me çmim të njëjtë


Çmimet e shitjes me pakicë të benzinave prej sonte në mesnatë lirohen për dy denarë, ndërsa çmimi i dizelit dhe ekstra vajit të lehtë mbetet i pandryshueshëm.

Sipas vendimit të Komisionit Rregullator për Energjetikë, çmimi i ri i Eurosuper BS-95 do të arrijë 62 denarë për litër, ndërsa i Eurosuper BS-98 do të jetë 64 denarë për litër.

Zvogëlohet edhe çmimi i mazutit dhe do të arrijë 19,9 denarë për kilogramë.

Çmimi mesatar i naftës së papërpunuar në tregun botëror në 14 ditët e fundit ka arritur 46,27 dollarë për barel, ndërsa kursi i denarit në raport të dollarit ka qenë 54,32 denarë.

Publikuar: 07.09.2015 | 15:03
Lexuar: 645 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime