E mërkurë, 21.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Për dëshmin e Bogoevskit, duhet të prononcohet gjykat civile e SHBA-ve?
Made in Beograd

Nga: Afrim Tanallari

Bozhidar Spasic - tentoi me aferën e ‘Dosjeve’,

Zoran Bozhinovski- me informata të trilluara,

Sllobodan Bogoevski- me konstrukcion dhe ideator I krijimit të disa partive shqiptare.

Dy të parët, besoj se janë pastruar dhe e ka të qartë opinion I shëndosh shqiptarë.

Për dëshmin e Bogoevskit, duhet të prononcohet gjykat civile e SHBA-ve?

Dilema:

U publikua dëshmia e Bogoevskit, të nesërme doli nga burgu. Si dhe pse?

Mediet e afërta me LSDM, kohëve të fundit po vërehet se po sulmojn kreun e BDI-së Ali Ahmetin.

Ky sulmë bëhet jo me fakte dhe argumente, por me dez-informacione, konspiracione dhe konstrukcione.

Nuk po kritikohet aq rivali I tyre Nikolla Gruevski dhe VMRO-DPMNE-ja, aq sa Ali Ahmeti.

Pse? Cuditrishtë!

E thjesht për mua, që s’kam besuar në këtë sistem të ndërtuar copë-copë, herë nga VMRO e hërë nga LSDM.

Kuptimi mes reshtash: Po delë në shesh marveshja LSDM-VMRO, për ndrimin e pushtetit në zgjedhjet e 24 prillit 2016. LSDM nga tani po përgaditet për pushtet, por për partner të ketë një BDI të dobët (pa shumicë absolute), që më asë të hakmiret për periudhën 2002-2006.

LSDM dhe VMRO po provojn që ‘sapunin’ për djath, t’a paraqes te shqiptarët.

Publikuar: 09.09.2015 | 17:42
Lexuar: 797 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime