E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ideja e saj ishte që të normalizohet ideja e gjidhënies, veçanarisht ideja që edhe ushtaret mund të jenë nëna.
Fotografi e nënave ushtare duke ushqyer fëmijët me gji
Një fotografi e 10 ushtareve që ushqejnë fëmijët e tyre me gji, ka pushtuar mediat sociale.

Kjo fotografi është bërë nga fotografja Tara Ruby, një ushtare që ka shërbyer në US Air Force prej vitit 1997 deri më 2001, transmeton Klan Kosova.

Ideja e saj ishte që të normalizohet ideja e gjidhënies, veçanarisht ideja që edhe ushtaret mund të jenë nëna.

Ajo e ka postuar këtë fotografi në Facebook, duke lënë një mesazh poshtë saj.

“Unë besojë që sot ne bëmë historinë”.

“Sipas njohurive të mija, asnjëherë nuk është bërë një fotografi në grup të ushtareve që janë duke i ushqyer fëmijët e tyre”.

“Të ushqesh fëmijën me gji nuk të bënë më pak ushtare, por është e kundërta”, shkruan mes të tjerash Ruby.

Tashmë kjo fotografi është shpërndarë në më shumë se 8 mijë herë dhe është komentuar shumë për të mirë.

Por kishte edhe të atillë që u ankuan për “joprofesionalizmin” e kësaj fotografie, pasi që gratë po i ushqenin fëmijët teksa po mbanin të veshur uniformën.

Publikuar: 16.09.2015 | 14:43
Lexuar: 742 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime