E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ajo është Fevzia Fuat Ali, bija e mbretit Fuad të Egjiptit, grua e shahut të Iranit, Muhamed Reza Pahlavi
Shqiptarja Fevzia, gruaja më e bukur e gjitha kohërave
Edhe pse vetë nuk donte të identifikohej si gruaja më e bukur në botë, Hollivudi ia ka dhënë këtë nder.

Sipas Panoramës, është një shqiptare gruaja më e bukur e të gjitha kohërave, duke lënë pas Marilyn Monroe apo Elizabeth Taylor.

Ajo është Fevzia Fuat Ali, bija e mbretit Fuad të Egjiptit, grua e shahut të Iranit, Muhamed Reza Pahlavi.

Ajo konsiderohej si një figurë hyjnore në mesin e shekullit të shkuar.

Gazetat më të mëdha e kanë shpallur atë si Miss Bota e pashpallur.

U divorcua nga i shoqi në vitin 1948 dhe u martua me një kolonel me gjak shqiptar, Ismail Husein Shirin Bej.

Vdiq në vitin 2013 në moshën 92-vjeçare në Aleksandri./zeri/
Shqiptarja Fevzia, gruaja më e bukur e gjitha kohërave
Shqiptarja Fevzia, gruaja më e bukur e gjitha kohërave
Shqiptarja Fevzia, gruaja më e bukur e gjitha kohërave

Publikuar: 21.09.2015 | 11:06
Lexuar: 1924 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime