E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Në këto portrete është paraqitur fortësia, trimëria dhe fisnikëria e gruas shqiptare nga mbretëresha Teuta e deri me sot. Piktori gjithashtu ka realizuar edhe portretin e mbretëreshës Teuta në versionin e tij.
Saliu me ekspozitën e tij
Piktori Agron Saliu në kuadër të manifestimit "Ditët e mbretëreshës Teuta" sonte në Zagreb do të hapë ekspozitën me titull "Gruaja shqiptare nga mbretëresha Teuta deri më sot " me ç’rast do të ekspozohen dhjetë piktura te portretit të gruas.

Në këto portrete është paraqitur fortësia, trimëria dhe fisnikëria e gruas shqiptare nga mbretëresha Teuta e deri me sot. Piktori gjithashtu ka realizuar edhe portretin e mbretëreshës Teuta në versionin e tij.

Ekspozita mbështetet nga shoqata e gruas shqiptare në Kroaci "Mbretëresha Teuta".

Kjo ekspozitë është ekspozita e dhjetë personale e piktorit ndërsa e pestë ndërkombëtare.

Publikuar: 15.10.2015 | 12:04
Lexuar: 633 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime