E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Shkupi është destinacioni i tretë i mbajtjes së koncertit sepse i njejti është mbajtur në Tiranë dhe Prishtinë.
Pamje nga koncerti
Pamje nga koncerti “Këngë të paharruara”, të interpretuara nga Kastriot Tusha, tenor dhe Sinan Vllasaliu, në përcjellje të Orkestrinës Popullore të Qytetit të Elbasanit “Isuf Myzyri”, me solistë: Zeqir Sulkuqi (violinë), Sopot Serica (firzamonikë) dhe Arben Topalli (klarinetë), nën orkestrimin e Klement Markut, gjithashtu dhe përcjellje nga grupi i valleve “Isuf Myzyri”, nën koreografinë e Artan Ibershimit.

Në këtë koncert u interpretuan këngë të mirëfillta dikur të interpretuara nga Isuf Myzyri, Muharrem Gurra, Mustafa Bodini dhe Qamili i Vogël ndërsa tash nga Kastriot Tusha (mjeshtër i madh) dhe Sinan Vlasaliu.

Shkupi është destinacioni i tretë i mbajtjes së koncertit sepse i njejti është mbajtur në Tiranë dhe Prishtinë.

Organizatorë të koncertit janë Qendra Informative Kulturore – Shkup në bashkëpunim me Komunën e Çairit.
Pamje nga koncerti 'Këngë të paharruara'
Pamje nga koncerti 'Këngë të paharruara'
Pamje nga koncerti 'Këngë të paharruara'
Pamje nga koncerti 'Këngë të paharruara'
Pamje nga koncerti 'Këngë të paharruara'
Pamje nga koncerti 'Këngë të paharruara'
Pamje nga koncerti 'Këngë të paharruara'
Pamje nga koncerti 'Këngë të paharruara'

Publikuar: 15.10.2015 | 13:05
Lexuar: 766 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime