E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Mbrëmjen e fundit, para ndarjes së çmimeve për shfaqje më të mirë, aktor dhe aktore më të mirë, para dibranëve do të shfaqet Baleti kombëtar i Prishtinës.
Fillon
Teatro nga Tetova, Tirana, Presheva dhe Prishtina do të performojnë në "Teatrin e 13-të shqiptar në Maqedoni" që fillon sonte në Dibër.

Festivali do të zgjatë pesë ditë, ndërsa e hap Teatri i Kumanovës me shfaqjen "Bouncers" të autorit John Goldberg, në regji të Qazmedin Nuredini.

Mbrëmjen e fundit, para ndarjes së çmimeve për shfaqje më të mirë, aktor dhe aktore më të mirë, para dibranëve do të shfaqet Baleti kombëtar i Prishtinës.

"Teatri shqiptar në Maqedoni" tradicionalisht mbahet në Qendrën e kulturës në Dibër, ndërsa mbështetet financiarisht nga Ministria e Kulturës.

Sonte para të pranishmëve do të mbajë fjalim kryetari i Dibrës, Ruzhdi Lata

Publikuar: 16.10.2015 | 10:03
Lexuar: 1162 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime