E mërkurë, 21.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ngacmimet seksuale në rrugë janë ende një pengesë e madhe për punësimin e grave dhe për pjesëmarrjen e tyre në jetën publike.
Protestë kundër ngacmimeve seksualeNjë femër afgane në Kabul, ka dalë në rrugë me mburojë metali, kundër ngacmimeve seksuale. Artistja 25-vjeçare, Kubra Khademi thotë se ngacmimet në publik janë një përvojë e përditshme për vajzat.

Vajza, anëtare e Organizatës së të Drejtave të Njeriut, e lindur në Iran por me origjinë afgane, ka kërkuar që të rrisë ndërgjegjësimin kundër meshkujve që ngacmojnë femrat në rrugë.

“Ngacmimet seksuale në rrugë janë ende një pengesë e madhe për punësimin e grave dhe për pjesëmarrjen e tyre në jetën publike.
Protestë kundër ngacmimeve seksuale

Publikuar: 16.10.2015 | 16:23
Lexuar: 594 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime