E mërkurë, 21.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Në raportin e publikuar dje theksohet se Maqedonia është spikatur në disa sfera të lehtësimit në punë. Në nivelin global vendi është i radhitur i dyti në sferën e fillimit të biznesit si rezultat i thjeshtësimit të procedurave përmes vendosjes së regjistrimit të obliguar onlajn.
Maqedonia është ekonomia me radhitjen më të lartë në rajon, ndërsa e 12-ta në nivelin global prej 189 ekonomive në botë, tregon raporti më i ri i "Duing biznis" i Bankës Botërore.

Në raportin e publikuar dje theksohet se Maqedonia është spikatur në disa sfera të lehtësimit në punë. Në nivelin global vendi është i radhitur i dyti në sferën e fillimit të biznesit si rezultat i thjeshtësimit të procedurave përmes vendosjes së regjistrimit të obliguar onlajn.

Lituania dhe Letonia janë radhitur e dyta dhe e treta si ekonomi më të mira në rajon, ndërsa në nivel global janë radhitur në pozitën e 20-të dhe të 22-të.

Në raport theksohet se mbi 90 për qind të ekonomive në rajonin e Evropës dhe Azisë Qendrore kanë zbatuar reforma për përmirësimin e klimës së biznesit gjatë vitit të kaluar.

Publikuar: 28.10.2015 | 10:06
Lexuar: 572 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime