E mërkurë, 21.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Në 2005, kur pronarët e pikës së karburantit vendosën të dilnin në pension dhe të shisnin pronën, vendi mbeti i braktisur. Tre vite më vonë, në 2008, Mikë Jensen vendosi ta ribëjë të jetueshëm, me një furrë portative, nisi të prodhojë pica. Por aktiviteti nuk pati sukses e kështu në 2011, Nothing u braktis sërish. Që atëherë, siç thotë dhe hyrja në qytet, asgjë.
Fshati Asgjë në Arizona
Në Arizona, gjendet një fshat i braktisur me emrin Nothing (Asgjë). E në fakt asgjë nuk mbetet nga ai vend i vogël i themeluar më 1977.

Origjina e Nothing nis me katër banorë që menaxhonin një pikë karburanti, dhe shisnin produkte suveniri prej guri dhe mineralesh lokalë. Dy ndërtesa kishte qyteti, por që tashmë ka mbetur në këmbë vetëm një.

Në 2005, kur pronarët e pikës së karburantit vendosën të dilnin në pension dhe të shisnin pronën, vendi mbeti i braktisur. Tre vite më vonë, në 2008, Mikë Jensen vendosi ta ribëjë të jetueshëm, me një furrë portative, nisi të prodhojë pica. Por aktiviteti nuk pati sukses e kështu në 2011, Nothing u braktis sërish. Që atëherë, siç thotë dhe hyrja në qytet, asgjë.
Fshati Asgjë në Arizona

Publikuar: 29.10.2015 | 11:32
Lexuar: 684 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime