E hënë, 18.06.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Piramidat e Gizes-Pėrtej Shkencės!

Publikuar: 15.01.2009 | 11:01
Lexuar: 29823 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet
eneo selimi (11/11/2009 01:40:13) ketooooooo jjjjjjjaaaaaane piramida shume te bukura dhe shume prekese gjithashtu dhe gazmore
bastri (27/11/2009 20:26:38) me intereson ne keto piramida a mundet me hy njeri mrena se kom ni qe ne do piramida nuk kan mujt as kameren me shti me intereson ajon qato apo tjera
xvc z (06/12/2009 22:26:33) drsgv
qendrim (08/01/2010 18:25:38) po nese mendojn shkencetaret se eksistojn jashttokesoret dhe qe piramida e keopsit eshte vendost ne qender te tokes ateher piramidat mujn mu kan orientime te jashtoksoreve
labinot (16/02/2010 17:00:26) valla shum interesant ndoshta jasht toksoret ikan ndertu a sdihet............
erblina (24/02/2010 01:40:56) piramidat e gizes jan dhe do mbeten gjithmon nje mister.
klejvi (10/03/2010 20:21:51) se kuptoj se si mund te jene ndertuar keto piramida nga njerzit ose aljenet ne ate koohe
xheni (10/03/2010 20:24:04) fuck piramidat
hahah (22/04/2010 02:50:11) fuck piramida :@:@: tu all kafir fuck
ismen (10/07/2010 14:20:55) une elexova shum me vemendje , sipas mendimit tim eshte e pamunder te ndertohen kto objekte gjigante prej njerzimit ne at koh. sipas mendimit tim kjo eshte e ndertume prej jashtoksoret , une besoj qe egzistojn jasht toksioret dhe vet natyra te ban me besue qe egzistojn
vinsent (05/09/2010 14:44:05) dua te shikoj piramidat nga brenda
endrit (20/01/2011 19:31:35) kto piramida shum te bukura piramida e keopsit njėra nga 7 bukurit e botes
gegeeee (30/01/2011 23:00:17) ka fakte shume... interesante..qe duhen zbuluar...jam shume kurioze....te di me shume se kaq...O.o
juli (26/02/2011 23:12:34) piramidat jane dicka shume interesante dhe shume terheqese.per mendimin tim jane stacion i jashtokesorve sepse ekzistojne.
loni bytyqi (30/03/2011 22:14:30) Piramidat esht e vertet se i kan ndertuar njerzit nė kohen e kalume po kohen e tashme njerzimi nuk e din se qfar ka sipas shkences ne e dim shum mir se si esh bartur materiali me an tė rėrės me ndertimin e piramides eshtė akumulu rėra kshtu supozohet ndertimi i tyre.
DinKosova (12/05/2011 08:34:05) Ne vitin 1976 kan hyre 4 shkencetarem te pakten 4 here, dhe kan pare gjera te quditshme aty, per me teper rreth piramidave dhe misterieve tjera te ndryshme lexo:universexplorer.com
ideal (06/11/2011 20:54:37) me siguri qe njerzimi ather ka qen shum ma i zhvillum se sa sot po po quditna qe as ne kuran nu shkrun kurgjo per piramidat as per sekretet
eriola kryeziu (18/11/2011 18:17:25) piramida keopsit esht me e madjja ne bot .piramida keopist te meson gjith qka sepse ajo esht e bukur
edona behrami (22/11/2011 15:35:53) shum mir e kane shkruar per peramiden e keopsit se une nuk kishma mujtur mi ber detyrat
edona behrami (20/01/2012 13:13:35) une mendoj se peramida e keopsit sherben mesimin e dituris dhe e kam shkruar shu mir
sergi (27/01/2012 11:52:45) me duken shum interesante dhe do te doja te dija me shum info per to ...
?
BUTRINTI (28/01/2012 15:24:07) PSE PIRAMIDA E KEOPSIT ESH E FAMSHME
BUTRINT BEKTESHI (28/01/2012 15:36:36) PSE PIRAMIDA E KEOPSIT EHST KAQ E FAMSHME
sali (02/02/2012 21:02:42) piramida e keopsit eshte shum e bukur dhe eshte shum e lart dhe ka gjersi shum te madhe dhe mbreti keops ka deshur te varrosnin ne piramid dhe piramida ishte shum e madhe dhe ishte shum e gjer dhe piramida ishte shum e bukur.
arza (05/02/2012 11:03:40) Piramida e Keopsit ėsht njė ndėr shtat mrekullit e botės. Keopsi kishte bėr njė mrekulli tė madhe
landi (12/03/2012 17:38:59) me bukur se piramidat ska
genci (08/04/2012 00:57:16) vertet me gjithe keto qe lexon rreth kesaj teme te krijohet ideja qe keto nuk jane vepra njerezore..por dicka mbi njerezore
monda (11/11/2012 17:45:17) desha te di mbi pyetjan sa sa vjecare eshte piramida me e vjeter ne bote
greta (19/11/2012 19:03:04) piramida me e larte
ervin (25/11/2012 06:03:30) un i kam par nga afer kto piramida po nuk jam futur ti shikoj nga brenda me sy te lir nuk te japin pershtypjen se jan po kaq te larta 146 metra se di un nuk i mata edhe aq te bukura si na i bejn ne emisione nuk ishin po jan mister kte e pranoj.
leonit (07/12/2012 18:57:23) shum e mir
betim (01/02/2013 23:38:09) ishte shum e bukr
nasi (11/02/2013 19:54:39) jan plotesisht te verteta keto bota ka qen e zhvilluar prej shum vitesh po ne njerezia jemi si bagetia nuk dim gje shkenca ka arritur majat mund te me tregoni cfar kerkuan ruset anglezet gjermanet amerikanet qe germuan piramidat perse keto shtete jan me te zhvilluarat ne bot sepse moren teknologjin prej aty qe ishte len trazhegimi per njerezimin
fredi shehu (11/01/2014 20:03:41) persa i perket piramidave eshte e vertet se ato jane ndertuar para 5000 vjet dhe se jane ndertuar nga jashtetokesoret...dhe jo nga egjyptjanet. Thuhet se jane ndertuar nga te shpetuarit e permbytjes se Antlatides dhe se te fshehatat qe jane gjetur aty zberthehen vetem ne gjuhen pellazge, vertetuar nga arkeolog rus. Gjate nje zbulimi te nje kufome fashoja qe e mbulonte ishte e shkruar dhe kuptimi i dilte vetem ne shqip.

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime