E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

"Pa dallim nëse bujqësia paraqet veprimtarinë tuaj bazë apo e kryeni si profesion plotësues, regjistrimi për tatimim paushall ju mundëson që tatimin personal ta paguani një herë në vit dhe të mos keni shpenzime shtesë për udhëheqje të librave afaristë", kumtoi sot DAP.
DAP: Bujqit të parashtrojnë kërkesë për tatimim paushall për vitin 2015
Drejtoria për të ardhura publike (DAP) kumton se bujqit kanë mundësi që tatimin e të ardhurave ta paguajnë në mënyrë paushalle nëse të ardhurat e tyre nga veprimtaria bujqësore për këtë vit nuk tejkalon shumën prej 1.300.000 denarëve.

"Pa dallim nëse bujqësia paraqet veprimtarinë tuaj bazë apo e kryeni si profesion plotësues, regjistrimi për tatimim paushall ju mundëson që tatimin personal ta paguani një herë në vit dhe të mos keni shpenzime shtesë për udhëheqje të librave afaristë", kumtoi sot DAP.

"Më së voni deri më 31 janar të vitit të ardhshëm në sportelet e DAP-it duhet të parashtrohen formularët "DAP-RDO/3" - Paraqitje për regjistrim të obliguesve të cilët realizojnë të ardhura nga veprimtaria bujqësore dhe "PDD-P3" - Kërkesë për tatimim paushall të të ardhurave të realizuara nga veprimtaria bujqësore.

Nëse tashmë janër egjistruar në DAP dhe u është ndarëp numër tatimor (EDB) si ushtrues i veprimtarisë bujqësore, duhet të parashtrohen vetëm kërkesa për tatimim paushall të të ardhurave të realizuara nga veprimtaria bujqësore, formulari "PDD-P3".

Publikuar: 04.11.2015 | 13:58
Lexuar: 511 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime