E mërkurë, 21.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Kryetar i Çairit, Izet Mexhiti me këtë rast tha se si komunë, çdoherë janë në mbështetje të sportit.
Komuna e Çairit organizon Ligën e basketbollit 2015 për shkollat filloreNë sallën sportive "Shaban Tërstena", në organizim të Komunës së Çairit dhe KB "Shkupi" është organizuar Liga e basketbollit 2015 për shkollat fillore.

Në këtë ngjarje ka marrë pjesë edhe kryetari i Çairit, Izet Mexhiti, deputetja Ermira Mehmeti, shef i shtabit zgjedhor të BDI në Çair Besim Koka, kryetari i Klubit “Liria”, Enver Miftari, e tjerë.

Kryetar i Çairit, Izet Mexhiti me këtë rast tha se si komunë, çdoherë janë në mbështetje të sportit.

Ndërkaq, deputetja e BDI-së Ermira Mehmeti tha se e kanë përkrah sportin e sidomos gjininë femërore dhe shpreson se këto vajzat do të garojnë në liga më të larta.

Ngjarja është organizuar në patronazhin e komunës së Çairit dhe shkollave fillore, ku dhe u formua liga e basketbollit për femra.

Publikuar: 19.11.2015 | 15:38
Lexuar: 816 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime