E shtunë, 17.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Rektori i USHT-së, Prof. dr. Vullnet Ameti theksoi se në vazhdën e aktiviteteve intensive që i ka realizuar Universiteti, në maksimum rëndësi të veçantë u ka kushtuar studentëve, sidomos disa kategorive të studentëve, të cilët meritonin përkrahje.
USHT ndau vendimet për lirim nga participimi për disa kategori të studentëve
Universiteti Shtetëror i Tetovës sot në mënyrë publike bëri ndarjen e vendimeve për lirim nga participimi për studentë të disa kategorive të ndryshme për vitin akademik 2015/2016. Më 25 gusht 2015, Senati i Universitetit, me propozim të Rektorit, Prof. dr. Vullnet Ameti e miratoi vendimin për lirim nga participimi, për studentët e familjeve që pësuan nga zhvillimet e 9 dhe 10 majit në Lagjen e Trimave, në qytetin e Kumanovës, studentët e familjeve të prekura nga vërshimet në rajonin e Tetovës, më 3 gusht 2015, studentët pjesëmarrës në konfliktin e vitit 2001, si dhe për studentët me kuotë të veçantë.

Rektori i USHT-së, Prof. dr. Vullnet Ameti theksoi se në vazhdën e aktiviteteve intensive që i ka realizuar Universiteti, në maksimum rëndësi të veçantë u ka kushtuar studentëve, sidomos disa kategorive të studentëve, të cilët meritonin përkrahje.

“Të gjithë jemi dëshmitarë të aktiviteteve intensive që zhvillohen në Universitetin Shtetëror të Tetovës, saqë kemi tërhequr vëmendjen e institucioneve të tjera arsimore dhe kulturore, të studiuesve shkencorë, personaliteteve të vendit dhe më gjerë, për të promovuar projektet dhe veprat e tyre në institucionin tonë.

Por, për stafin udhëheqës të Universitetit, parësore mbetet realizimi i objektivave, përmbushja e kërkesave, krijimi standardeve dhe lehtësimeve për studentët e fakulteteve tona.

Ne, në këtë drejtim jemi angazhuar maksimalisht t’u kushtojmë kujdesin e nevojshëm kategorive të ndryshme të studentëve, duke i motivuar ata të ndjekin rrugën e suksesit, por duke mos harruar në asnjë çast edhe grupe tjera të studentëve, të cilët për arsye specifike e meritojnë mbështetjen e Universitetit Shtetëror të Tetovës”, tha Rektori i USHT-së, Prof. dr. Vullnet Ameti.

Po ashtu, Rektori i USHT-së pas publikimit të vendimit për lirim nga pagesa për studentët e disa kategorive të ndryshme, theksoi se USHT-ja që nga themelimi aleat më besnik e ka pasur popullin dhe se kjo aleancë duhet ruajtur bashkërisht nga të gjithë. “Më 21 tetor të këtij viti, në përputhje me vendimet e Senatit, për ekselentët USHT-së ne ndamë 75 bursa studentore për studentët e Ciklit të parë dhe 15 bursa për studentët e Ciklit të dytë, për vitin akademik 2015/2016.

Ndërsa sot, ne e publikojmë Vendimin për lirim nga pagesa për studentët që pësuan nga vërshimet në rajonin e Tetovës, studentët e Lagjes së Trimave në Kumanovë, pjesëmarrësit e konfliktit të vitit 2001, fëmijët e dëshmorëve dhe invalidëve të luftës.

Që nga themelimi e deri më sot, Universiteti ynë dhe i Juaj, në të gjitha hapat që ka hedhur, në të gjitha zhvillimet që ka përjetuar, aleat më besnik e ka pasur kombin tonë, prandaj le të kujdesemi të gjithë ta ruajmë aleancën tonë përbashkët për arsimimin dhe edukimin e gjeneratave te reja shqiptare”, shtoi mes tjerash Rektori i USHT-së, Prof. dr. Vullnet Ameti.

Në ndarjen e vendimeve për studentët që janë liruar nga participimi për vitin akademik 2015/2016, përpos Rektorit të USHT-së, Prof. dr. Vullnet Ameti, të pranishëm ishin edhe Prorektori për Arsim, Prof. dr. Reshat Qahili, Prorektori për Financa, Prof. dr. Alifeta Selimi, Sekretari i përgjithshëm, Adem Beadini, Kryetari i Parlamentit Studentor të USHT-së, Ardian Bilalli, familjarë të studentëve, profesorë dhe studentë.
USHT ndau vendimet për lirim nga participimi për disa kategori të studentëve
USHT ndau vendimet për lirim nga participimi për disa kategori të studentëve
USHT ndau vendimet për lirim nga participimi për disa kategori të studentëve
USHT ndau vendimet për lirim nga participimi për disa kategori të studentëve
USHT ndau vendimet për lirim nga participimi për disa kategori të studentëve
USHT ndau vendimet për lirim nga participimi për disa kategori të studentëve
USHT ndau vendimet për lirim nga participimi për disa kategori të studentëve
USHT ndau vendimet për lirim nga participimi për disa kategori të studentëve
USHT ndau vendimet për lirim nga participimi për disa kategori të studentëve
USHT ndau vendimet për lirim nga participimi për disa kategori të studentëve
USHT ndau vendimet për lirim nga participimi për disa kategori të studentëve
USHT ndau vendimet për lirim nga participimi për disa kategori të studentëve
USHT ndau vendimet për lirim nga participimi për disa kategori të studentëve
USHT ndau vendimet për lirim nga participimi për disa kategori të studentëve
USHT ndau vendimet për lirim nga participimi për disa kategori të studentëve
USHT ndau vendimet për lirim nga participimi për disa kategori të studentëve

Publikuar: 19.11.2015 | 16:28
Lexuar: 874 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime