E hënë, 19.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Versioni i parë i Windows solli dhe revolucionin e mausit, që Macintosh e Apple nuk e kishte.
Windows mbush 30 vjeç, një histori vizuale

Revolucioni i kompjuterit nisi 30 vite më parë si kjo javë. Microsoft publikoi versionin e tij të parë të Windows më 20 nëntor të 1985, për të pasuar MS- DOS.

Kjo ishte një arritje e madhe për të kaluar në rrugën e versionit modern të Windows qëe kemi sot.Windows 10 nuk duket asgjë para Windows 1.0,pasi ka ende disa nga komandat e tij thelbësore, si scroll bar, ikonat, dhe aplikacione si Notepad apo Paint.

Versioni i parë i Windows solli dhe revolucionin e mausit, që Macintosh e Apple nuk e kishte.

Publikuar: 20.11.2015 | 17:11
Lexuar: 554 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime