E mërkurë, 21.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ideuesi i këtij pallati, Edouard François ka thënë se qëllimi i tij ishte që t’i jepte banorëve ndjesinë e fjetjes në pemë.
Të jetosh në një pallat-xhungël


Në Paris gjendet një pallat që është i mbushur me 380 vazo me lule, të shpërndara në të gjitha katet e tij.

Kulla e Luleve, një godinë 10-katëshe, ka një sistem ujitjeje të instaluar brenda strukturës së saj, që i mban lulet e bambusë të freskëta edhe gjatë verës.

Ideuesi i këtij pallati, Edouard François ka thënë se qëllimi i tij ishte që t’i jepte banorëve ndjesinë e fjetjes në pemë.

Ky pallat është ndërtuar në vitin 2004 dhe ka kushtuar plot 4 milionë euro.
Kulla e Luleve
Kulla e Luleve
Kulla e Luleve
Kulla e Luleve
Kulla e Luleve

Publikuar: 27.11.2015 | 18:44
Lexuar: 869 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime