E hënë, 10.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

"Për kamionët që transportojnë mallra nga Maqedonia nuk kanë problem. Këshillojmë të mos pranohen transporte nga Turqia për Rusinë dhe të ketë kujdes gjatë transporteve tjera, përkatësisht preardhjes së mallit, që transportohet", informojnë për MIA-n nga AMERIT.
AMERIT: Transportuesit të mos pranojnë transporte nga Turqia për në Rusi


Shkup, 30 nëntor 2015 (MIA) - Kamionët e transportuesve të Maqedonisë të cilët transportojnë mall që prishet nga Turqia për në Rusi ditën e katërt me rradhë qëndrojnë në kufi dhe si duket nuk do t'i lëshojnë, informojnë nga Bashkësia ekonomike e interesit për transport rrugor Maqedonia komunikacion - AMERIT, të cilët e kanë refuzuar informatën nga ndërmarrjet e tyre të cilat qarkullojnë në atë relacion.

"Për kamionët që transportojnë mallra nga Maqedonia nuk kanë problem. Këshillojmë të mos pranohen transporte nga Turqia për Rusinë dhe të ketë kujdes gjatë transporteve tjera, përkatësisht preardhjes së mallit, që transportohet", informojnë për MIA-n nga AMERIT.

Në njoftim deri te anëtarët e tij, IMERIT informon se pas marrëdhënieve të prishura mes Turqisë dhe Rusisë ditëve të fundit, kanë marrë informatë se Federata ruse ka filluar me praktikën e mospranimit të transporteve nën mbulimin e shpenzimeve të cilit do regjim tranzit të mallrave, të cilat vijnë nga Turqia.

"Sipas informatave jozyrtare që i kemi marrë nga terreni, të gjitha automjetet pa marrë parasysh kombësinë e tyre, të cilat kanë filluar transporte të mallrave nga Turqia për në Rusi dhe automjetet, që janë ngarkuar me mallra nga Turqia, nuk u është lejuar shkarkim në territorin rus. Me qëllim që të shmangen problemet e padëshiruara, për shkak të situatës së sapondodhur, ju njoftojmë se përderisa nuk marrin informata të reja për gjendjen në terren, të mos pranoni transporte nga Turqia për në Rusi dhe të keni kujdes gjatë transporteve tjera, prejardhjes së mallit i cili transportohet", thuhet në njoftimin e AMERIT deri te transportuesit.

Publikuar: 30.11.2015 | 13:03
Lexuar: 602 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime