E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ulet çmimi i mazutit dhe do të arrijë 19,2 denarë për një kilogram.
Dizeli dhe vaji ekstra i lehtë lirohen, benziat pa ndryshim


Dizeli dhe vaji ekstra i lehtë për amvisëri prej mbrëmë në mesnatë janë liruar për një denar, ndërsa çmimi i benzinave mbetet i pandryshuar.

Sipas Vendimit të Komisionit rregullator për energjetikë, çmimi i ri i dizelit do të jetë 48.50 denarë për litër, ndërsa i vajit ekstra të lehtë për amvisëri 37,50 denarë.

Ulet çmimi i mazutit dhe do të arrijë 19,2 denarë për një kilogram.

Çmimi mestar i naftës së papërpunuar në tregun botëror në 14 ditët e fundit ka arritur 42,8 dollarë për barel, ndërsa kursi i denarit në krahasim me dollarin 57,7 denarë për një dollar.

Publikuar: 30.11.2015 | 16:14
Lexuar: 706 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime