E enjte, 13.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Bankat afariste kanë liri të tërësishme dhe të drejtë që vet të vendosin ku do t'i plasojnë mjetet e tyre likuiduese në pajtim me politikën e tyre afariste", thotë guvernatori Bogov në deklaratë me shkrim.
Bogov: Partitë të mos i përzijnë bankat në betejat e tyre politike

Guvernatori i Bankës Popullore të Republikës së Maqedonisë, Dimitar Bogov sot përmes kumtesës apeloi që partitë politike të mos i përzijnë bankat në betejat e tyre politike.

"Presionet politike mbi bankat janë të palejueshme dhe nuk duhet të ndikojnë në ekonominë e tregut.

Duke marrë parasysh se pjesa më e madhe e bankave janë në pronësi të huaj, presioni politik mbi bankat mund të ketë pasoja katastrofike mbi perceptimin e tyre për ambient afarist në Maqedoni dhe planet e tyre të ardhshme.

Bankat afariste kanë liri të tërësishme dhe të drejtë që vet të vendosin ku do t'i plasojnë mjetet e tyre likuiduese në pajtim me politikën e tyre afariste", thotë guvernatori Bogov në deklaratë me shkrim.

Publikuar: 01.12.2015 | 13:45
Lexuar: 558 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime