E shtunë, 17.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Në kuadër të shënimit të jubileut u prezantua shfaqja, që e luajtën vullnetarët e Klubit të të rinjve pranë kryqit të kuq të Shkupit
Mirënjohje Kryqit të Kuq të Qytetit të Shkupit me rastin e jubileut të 70 vjetorit

Me rastin e shënimit të 70 vjetorit nga ekzistimi i Kryqit të Kuq të Qytetit të Shkupit iu dorëzuan mirënjohje kryetarit të Qytetit të Shkupit Koce Trajanovski, shefit të Zyrës së UNDP-së, Arif Muhaned, drejtorit të përgjithshëm të "Alkaloid"-it, Zhivko Mukaetov, sekretarit të përgjithshëm të Kryqit të Kuq Sait Saiti dhe të vullnetarit Dejan Stojkovski.

Kryetari i Qytetit të Shkupit Trajanovski në solemnitetin që u mbajt në teatrin "komedia" theksoi se përmes aktiviteteve të shumta për ndihmë të kategorive më të cenueshme të qytetarëve, edukimet e të rinjve dhe të rriturve dhe aksione të mëdha humanitare, Kryqi i Kuq e ka gjetur rrugën drejt humanizmit dhe e ka marrë besimin e qytetarëve.

Në kuadër të shënimit të jubileut u prezantua shfaqja, që e luajtën vullnetarët e Klubit të të rinjve pranë kryqit të kuq të Shkupit.

Publikuar: 01.12.2015 | 14:03
Lexuar: 709 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime