E mërkurë, 21.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Shkolla Wilson nuk do të rend së qenuri tempull i krijimit të një mendësie aktive, humane, intelektuale dhe ngritjes së individëve me përgjegjësi të lartë individuale si fundament i përgjegjësisë së përbashkët shoqërore.
Shkolla Wilson ditën e drurit e feston me aksion ekologjik dhe senzibilizues kundër ndotjes


Shkolla Woodrow Wilson Tetovë, me rastin e ditës së drurit 02.12.2015 ka organizuar turë me biçikëteta deri te Fabrika Jugohrom në shenjë proteste kundër ndotjes së ajrit në Tetovë dhe rrethinë, duke senzibilizuar të gjithë ndotësit e tjerë industrial dhe shtëpiak dhe duke ftuar të gjithë qytetarët e brengosur për cilësinë e jetës, shëndetin dhe të ardhmen ebrezave të rinjë.

Nxënësit e shoqëruar nga stafi dhe prindërit realizuan një rutë me biçikleta deri para fabrikës së Jugohromit duke lënë mesazhe dhe vizatime senzibilizuese dhe ndërgjegjësuese për të gjithë vrasësit ekologjik.

Shkolla Wilson nuk do të rend së qenuri tempull i krijimit të një mendësie aktive, humane, intelektuale dhe ngritjes së individëve me përgjegjësi të lartë individuale si fundament i përgjegjësisë së përbashkët shoqërore.

Publikuar: 02.12.2015 | 20:24
Lexuar: 903 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime