E hënë, 19.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Papa Françesku gjithashtu bëri thirrje për "revolucion të mirësisë" duke marrë parasysh informacionet për dhunën dhe mizoritë në bot
Unë jam mëkatar, ndjehem mëkatar, me siguri jam i tillë


Kreu i Kishës Katolike, papa Françesku, pranoi se është mëkatar.

"Unë jam mëkatar, ndjehem mëkatar, me siguri jam i tillë. Madje edhe tani i lejoj gabime vetes dhe bëj mëkate" tha Françesku për javoren e Vatikanit "Kredere".

Ky pranim ndoshta është i papritur për një person i cili sipas supozimit është i pagabueshëm, megjithatë, sipas teologjisë katolike, kjo pagabueshmëri ka të bëjë vetëm me besimin dhe moralin, të predikuara nga papa, e jo për gjithçka që ai mund të thotë ose të shkruaj.

Papa Françesku gjithashtu bëri thirrje për "revolucion të mirësisë" duke marrë parasysh informacionet për dhunën dhe mizoritë në botë.

Publikuar: 03.12.2015 | 15:25
Lexuar: 594 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime