E hënë, 19.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Një artist rus, nga Shën Petërsburgu po punon me një skulpturë me përmasat e njeriut, duke u përgatitur për festivalin e çokollatës në qytet.
Një Putin prej çokollate, por jo për t'u ngrënë
Çokollata mund të jetë zgjedhja më e çuditshme për të ndërtuar një statujë, por kjo sigurisht që e bën Vladimir Putin të duket pak më ndryshe.

Një artist rus, nga Shën Petërsburgu po punon me një skulpturë me përmasat e njeriut, duke u përgatitur për festivalin e çokollatës në qytet.

Nikita Gusev thotë se çokollata është një material perfekt për modelin e presidentit. “Nga njëra anë çokollata është e butë dhe punohet lehtë, por nga ana tjetër mund të jetë shumë e vështirë. Ajo është fleksible dhe mund të marrë çdo formë”, tha Gusev.

Rreth 70 kilogramë çokollatë janë dashur për të bërë skulpturën, të dhuruar nga kompanitë private në qytet.
Një Putin prej çokollate, por jo për t'u ngrënë
Një Putin prej çokollate, por jo për t'u ngrënë

Publikuar: 06.12.2015 | 15:20
Lexuar: 555 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime