E diel, 9.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

37-vjeçari nuk bën foto si çdo fotograf tjetër, por kap pamjet nga sytë e të ftuarve në dasmë.
Dasma e parë nga sytë e të ftuarve (Video-Foto)
Fotografi Peter Adams-Shawn ka gjetur një mënyrë shumë të veçantë të dokumentimit të ditës së martesave.

37-vjeçari nuk bën foto si çdo fotograf tjetër, por kap pamjet nga sytë e të ftuarve në dasmë.

“Sipërfaqja e syrit është e përshtatshme për kështu fotosh sepse syri është si një pasqyrë e lakuar. Kur bën një foto si të miat, duhet të kesh parasysh se ke të bësh me dy ndriçime: ndriçimi përreth syrit dhe ndriçimi i skenës që reflektohet në sy”, shpjegon fotografi për “Daily Mail”.
Dasma e parë nga sytë e të ftuarve
Dasma e parë nga sytë e të ftuarve
Dasma e parë nga sytë e të ftuarve

Publikuar: 07.12.2015 | 13:49
Lexuar: 881 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime