E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Faqja “Jeta osh Qejf” ka publikuar kopertinën e një libri me titull: “Si të vrasësh tët shoq” (dhe të tjera këshilla të çmuara”.
Skandal me tekstet mësimore: U mësohet fëmijëve “si të vrasësh burrin”

Arsimi në Shqipëri ka degraduar deri në atë pikë gjatë dy dekadave të fundit, aq saqë tani jo vetëm që nuk po gjen më “ilaçin” për të dalë nga situata kaotike, por duket se po edukon si mos më keq edhe brezin e ardhshëm.

Kështu shkruan ‘Koha Jonë’ e cila thekson se pas skandalit të fjalëve të përdorura në tekstet e librave shqip, me të cilat mësojnë fëmijët shqiptarë, apo çlodhen duke i lexuar si libra jashtë shkollorë, një tjetër kopertinë ka pushtuar rrjetet sociale, ku edhe pas publikimit është kritikuar gjerësisht.

Faqja “Jeta osh Qejf” ka publikuar kopertinën e një libri me titull: “Si të vrasësh tët shoq” (dhe të tjera këshilla të çmuara”.

Kjo ndodh në një kohë kur dhuna në familje po merr përmasa të frikshme në Shqipëri. (Mapo)

Publikuar: 07.12.2015 | 17:28
Lexuar: 675 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime