E diel, 9.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Autostrada Kërçovë-Strugë, punimet e së cilës kapin shifrën prej 374 milion eurove bëhen me intenzitet të theksuar, 15 për qind e projektit është realizuar dhe në këtë moment ka përfunduar projekti i fizibilitetit, është formuar komision ndërministror, për të gjetur mënyrën e realizimit të këtij aksi rrugor prej 42 kilometra.
Zëvendësministri Halimi inspektoi punët e ndërtimit të autostradës Kërçovë – Strugë
Zëvendës ministri i transportit dhe lidhjeve Nimetulla Halimi, bashkë me Drejtorin e NP “Rrugët e Maqedonisë” Gajur Kadriun, sot  inspektuan  punët e ndërtimit të autostradës Kërçovë – Strugë.

Autostrada  Kërçovë-Strugë, punimet e së cilës kapin shifrën prej 374 milion eurove bëhen me intenzitet të theksuar, 15 për qind e projektit është realizuar dhe në këtë moment ka përfunduar projekti i fizibilitetit, është formuar komision ndërministror, për të gjetur mënyrën e realizimit të këtij aksi rrugor prej 42 kilometra.

“Në periudhën 2014-2015 investimet në këtë koridor kapin shumën prej 393 milion euro, ndërsa gjatë vitit të ardhshëm do të investohen 145 milion euro, ose në përgjithësi periudha 2014-2016 do të kap vlerën prej 540 milion euro, në kuadër të korridorit 8-të”.

Publikuar: 15.12.2015 | 17:59
Lexuar: 605 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime