E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

“Ata thanë se disa muaj janë përgatitur për këtë koncert dhe se këto vepra i kanë interpretuar edhe në Neë York, ku i kanë prezantuar traditat tona shqiptare”, shprehen Blerim dhe Ariana Grubi.
Koncert Blerim dhe Ariana Grubi. Interpretim i veprave Shqiptare
Mbrëmë në “Qendrën Kulturore Informative” në Shkup, Ariana dhe Blerim Grubi shfaqën koncertin e përbashkët, duke performuar kryesisht vepra të kompozitorëve shqiptarë.

Dyshja e muzikës klasike mbushi sallën e njohur 19:19 me përplot adhurues të kësaj muzike. E veçanta e këtij koncerti ishte performimi i veprave të kompozitorëve shqiptarë, dhe një vepër e një kompozitori hungarez, që i është përkushtuar shqiptarëve.

“Ata thanë se disa muaj janë përgatitur për këtë koncert dhe se këto vepra i kanë interpretuar edhe në Neë York, ku i kanë prezantuar traditat tona shqiptare”, shprehen Blerim dhe Ariana Grubi.

Koncerti u prit me ovacione nga publiku, në sallën përplot. (tv21)

Publikuar: 17.12.2015 | 20:34
Lexuar: 750 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime