E shtunë, 15.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Duke e patur parasysh standardin jetësor , stilin e jetës , ushqimin , pijet alkoolike , shërbimet e taksive , qiranë mujore etj kjo magazinw si dhe kjo faqe e internetit ka pwrzgjedhur kwto 8 vende pwr ti vizituar . Ja se pse…
8 vendet ku mund të jetohet me 300 euro në muajMagazina e njohur Unwindly ka bërë klasifikimin e 8 vendeve më ekonomike në botë.

Duke e patur parasysh standardin jetësor , stilin e jetës , ushqimin , pijet alkoolike , shërbimet e taksive , qiranë mujore etj kjo magazinw si dhe kjo faqe e internetit ka pwrzgjedhur kwto 8 vende pwr ti vizituar . Ja se pse…

1.Vietnami

Vietnami është një ndër vendet më ekonomike në botë. Atje për një apartament mund të paguash 90 euro në muaj. Një drekë jashta kushton 3 euro kurse një birrë 50 cent , ndërkaq një xhiro me taksi nëpër qytet kushton 7 euro.

2.Nepali

Në Nepal për një qira mujore të një apartamenti nuk paguan më shumë se 100 euro, ushqimi respektivisht dreka jashte kushton 3 euro , kurse birra dhe pijet alkoolike 2 euro . Poashtu edhe një xhiro me taksi kushton 2 euro.

3.Thailandia

Në Tajlandi një apartament me qira e paguan diku 120 euro, për një drekë në restorant jo më shumë se 5 euro , një birrë kushton 1.50 euro , kurse për taksi dhe transport tuc tuc harxhon 3 euro.

4.India

Qiraja e një banese në Indi është 120 euro në muaj. Në restoran paguan rreth 3 euro për ushqim., kurse për një xhiro taksie paguan 1 euro.

5.Nicaragua

Një apartament në Nikaragua ka qiranë mujore 130 euro. Ushqimi jashtë banesës jo më shumë se 4 euro , kurse një birrë 1.70 ,një xhiro me taksi 3 euro.

6.Guatemala

Qiraja mujore e një apartamenti kushton 200 euro. Ushqimi në restaurant më pak se 10 euro, një birrë 1,50 kurse një xhiro me taksi kushton 4 euro.

7.Panama

Në Panamë qiraja mujore sillet prej 250 deri më 300 euro. Një drekë 10 euro , një birrë 1,30 , kurse një xhiro me taksi rreth 2,50 euro.

8.Malesia

Qiraja mujore këtu është 250 euro. Një drekë jashtë 5 euro .një gotë me birrë 2 euro kuse taksi poashtu kushton 2 euro.
Vietnami
Nepali
Thailandia
India
Nicaragua
Guatemala
Panama
Malesia

Publikuar: 19.12.2015 | 00:06
Lexuar: 826 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime