E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Mohammad Qatish ka ndërtuar qytetin me letër, dru dhe lodra dhe çfarëdo që i është ndodhur në shtëpinë e tij.
13-vjeçari “ndërton” Aleppon nga e para
Një 13-vjeçar nga Aleppo ka rindërtuar qytetin e tij, të shkatërruar nga luftimet mes grupeve rebele dhe besnikëve të regjimit të Assad.

Mohammad Qatish ka ndërtuar qytetin me letër, dru dhe lodra dhe çfarëdo që i është ndodhur në shtëpinë e tij. Ai ëndërron të bëhet një inxhinier, dhe të rindërtojë qytetin e tij në jetën reale.

“Kur nisa ta ndërtoj, po mendoja për të ardhmen time. Shpresoj të studioj, dhe të rikthehem në Aleppo për të rindërtuar ndërtesat e shkatërruara. Dua të bëhem arkitekt ose inxhinier ndërtimi një ditë”, ka thënë ai për Al Jazeera.
Mohammad Qatish ka ndërtuar qytetin me letër, dru dhe lodra dhe çfarëdo që i është ndodhur në shtëpinë e tij
Mohammad Qatish ka ndërtuar qytetin me letër, dru dhe lodra dhe çfarëdo që i është ndodhur në shtëpinë e tij
Mohammad Qatish ka ndërtuar qytetin me letër, dru dhe lodra dhe çfarëdo që i është ndodhur në shtëpinë e tij

Publikuar: 22.12.2015 | 17:26
Lexuar: 830 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime