E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Në dy javët vijuese më saktë më 08.01.2016, opinioni do të mund të jap komente në pyetjet konkrete. Pyetjet për të cilat do të ketë komente valide dhe konstruktive do të korrigjohen në mënyrë adekuate.
Nesër publikohen pyetjet e testimit ekstern për nxënësit e viteve përfundimtare të arsimit të mesëm
Qendra Shtetërore e Provimeve informon që më 25 dhjetor do të publikohen pyetjet e testimit ekstern për nxënësit e viteve përfundimtare të arsimit të mesëm. Baza e publikuar e pyetjeve përmban më shumë se 85.000 pyetje. Baza është rifreskuar për 20 për qind me pyetje të reja.

Në dy javët vijuese më saktë më 08.01.2016, opinioni do të mund të jap komente në pyetjet konkrete. Pyetjet për të cilat do të ketë komente valide dhe konstruktive do të korrigjohen në mënyrë adekuate.

Me qëllim të pastrimit të bazës dhe rritjes së cilësisë së pyetjeve, Qendra shtetlërore e provimeve fton të gjithë palët e prekura (nxënës, profesorë, prindër) që të kyçen në kontrollin e pyetjeve dhe bashkërisht të bëjmë përmirësimin e tyre.

Në ueb-faqen vijuese www.prasanjaeksterno.dic.edu.mk mund të gjeni pyetjet dhe të lini komente.

Publikuar: 24.12.2015 | 16:28
Lexuar: 723 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime