E hënë, 10.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Fotografi Rick Guest ftoi balerinën spanjolle Tamara Rojo, drejtoreshë artistike e Baletit Kombëtar të Anglisë, dhe shumë personazhe të tjerë nga mbarë bota për të realizuar këtë set fotografik.
Sakrifica dhe vendosmëria e balerinëve

Një fotograf anglez ka realizuar një set fotografik me disa nga balerinët më të famshëm të botës, me qëllim që të tregojë për publikun “vendosmërinë dhe sakrificën” me të cilën këta persona “gatuajnë” regjimin e tyre rraskapitës stërvitor.

Fotografi Rick Guest ftoi balerinën spanjolle Tamara Rojo, drejtoreshë artistike e Baletit Kombëtar të Anglisë, dhe shumë personazhe të tjerë nga mbarë bota për të realizuar këtë set fotografik.

“Këto foto janë bërë gjatë tre viteve të fundit. Doja të tregoja sforcimin e këtyre personave në sytë e botës, pasi kur i sheh duke bërë punën e tyre, baleti duket tepër i thjeshtë. Vetëm po e kuptove se ç’ heqin balerinët për ta bërë performancën e tyre të duket si diçka e lehtë, mund t’i vlerësosh vërtet”, tha Guest për “Daily Mail”.
Sakrifica dhe vendosmëria e balerinëve
Sakrifica dhe vendosmëria e balerinëve
Sakrifica dhe vendosmëria e balerinëve
Sakrifica dhe vendosmëria e balerinëve
Sakrifica dhe vendosmëria e balerinëve
Sakrifica dhe vendosmëria e balerinëve
Sakrifica dhe vendosmëria e balerinëve
Sakrifica dhe vendosmëria e balerinëve
Sakrifica dhe vendosmëria e balerinëve

Publikuar: 28.12.2015 | 14:03
Lexuar: 816 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime