E mërkurë, 21.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Një litër EUROSUPER BS-95 do të shitet për 61,50 denarë, ndërsa EUROSUPER BS-98 për 63,50 denarë.
Për një denarë lirohen benzinat, ndërsa dizeli për tre denarë
Benzinat prej sonte në mesnatë do të lirohen për një denar, ndërsa dizeli për tre denarë, vendosi sot Komisioni rregullativ për energjetikë.

Një litër EUROSUPER BS-95 do të shitet për 61,50 denarë, ndërsa EUROSUPER BS-98 për 63,50 denarë.

Çmimi i ri i EURODIZEL (D-E V) do të arrijë 43,50 denarë. Ekstra vaji i lehtë për amvisëri lirohet për 3,5 denarë dhe do të kushtojë 32 denarë për litër.

Çmimi i mazutit M-1 NS zvogëlohet për 1,774 denarë për kilogramë dhe do të arrijë 15.969 denarë.

Komisioni rregullativ për energjetikë e konfirmoi çmimin e ri të karburantit në bazë të lëvizjeve të çmimit të naftës së papërpunuar në tregun botëror dhe kursin e denarit në raport të dollarit në 14 ditët e fundit.

Publikuar: 28.12.2015 | 14:07
Lexuar: 660 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime