E hënë, 19.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Në qendër të filmit që kthehet pas në kohë, në vitet 1950 do të jetë një artist i ri, të cilit i është kërkuar të bëjë monumentin e Stalinit, i cili fillimisht duhet të kalojë provën e KGB-së.
Depardieu në rolin e Stalinit
Në fillim mori pasaportën ruse, ndërsa tani do të veshë kapotën e diktatorit Josif Stalin. Depardieu, aktori i famshëm francez do të jetë protagonist në filmin që do të mbajë titullin “Divani i Stalinit”, njësoj si romani i Zhan Daniel Baltasat, i publikuar në 2013.

Aktorja franceze Fanny Ardant do të jetë regjisorja e filmit, një prodhim i kompanisë franko-portugeze “Leopardo Filmes”. Ndërsa studio kinematografike Mosfilm, me qendër në Moskë do të ndihmojë me kostumet dhe burimet e tjera mbështetëse.

Në qendër të filmit që kthehet pas në kohë, në vitet 1950 do të jetë një artist i ri, të cilit i është kërkuar të bëjë monumentin e Stalinit, i cili fillimisht duhet të kalojë provën e KGB-së.

Në vitin 2013, Presidenti rus, Vladimir Putin i dha pasaportën ruse Gerard Depardieu, qëllimi i të cilit ishte të shmangte taksat e larta në atdheun e tij, Francë.

Në vitin 2011 ai luajti rolin kryesor në filmin “Rasputin” prodhim franko-rus, në qendër të cilit ishte “murgu diabolik”, që pati një influencë të madhe tek Car Nikolla i Dytë.

Publikuar: 30.12.2015 | 17:28
Lexuar: 732 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime