E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ky ishte edicioni i parë i Festivalit Kulturor të Notit Dimëror në Liqenin Yi Quan, që u mbajt në 16 janar.
Kur ulen temperaturat, kinezët lahen në liqen
Kur temperaturat bien, shumica e njerëzve preferojnë të struken në shtëpi dhe të përgatisin gjëra të ngrohta, por një festival i ri dimëror në Handan të Kinës i fton njerëzit të veshin kostumet e banjës dhe të notojnë në një liqen pjesërisht të ngrirë.

Ky ishte edicioni i parë i Festivalit Kulturor të Notit Dimëror në Liqenin Yi Quan, që u mbajt në 16 janar.

Sipas hdbc.cn, në të morën pjesë rreth 600 persona nga e gjithë Kina.

Një nga eventet kryesore të festivalit ishte shahu në tubin e akullt, ku sfidantët luanin me njëri-tjetrin të futur në një tub të madh të mbushur me kuba akulli.
Kur ulen temperaturat, kinezët lahen në liqen
Kur ulen temperaturat, kinezët lahen në liqen
Kur ulen temperaturat, kinezët lahen në liqen
Kur ulen temperaturat, kinezët lahen në liqen
Kur ulen temperaturat, kinezët lahen në liqen
Kur ulen temperaturat, kinezët lahen në liqen

Publikuar: 18.01.2016 | 15:45
Lexuar: 669 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime