E hënë, 10.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Në tregun amerikan, megjithatë, çmimi për fuçi të premten kushtonte 29.42 dollarë, ndërsa rrëshqiti edhe në 29.13 dollarë, niveli më i ulët që nga nëntori i vitit 2003.
Çmimi i naftës u ul nën 30 dollarë për herë të parë pas 12 vitesh

Çmimi i naftës në tregjet botërore u ulën javën e kaluar në më shumë se dhjetë për qind, për herë të parë pas 12 vitesh u ul më poshtë se niveli prej 30 dollarësh për fuçi, ndërsa është e mundur edhe rënie të mëtejshme.

Në bursën e Londrës çmimi për një fuçi të premten ishte 28.94 dollarë, e cila është rreth 13 për qind më pak se një javë më parë, ndërsa në një moment u ul në vetëm 28,82 dollarë, niveli më i ulët që nga shkurti i vitit 2004.

Në tregun amerikan, megjithatë, çmimi për fuçi të premten kushtonte 29.42 dollarë, ndërsa rrëshqiti edhe në 29.13 dollarë, niveli më i ulët që nga nëntori i vitit 2003.

Kështu ka vazhduar rënie e ashpër e çmimit të naftës këtë vit.

Në 18 muajt e fundit, pasi filloi trendi i uljes së çmimit, çmimet e naftës u ulët në më pak se 30 dollarë në fuçi, ndërsa disa analistë thonë se mund të ketë ulje të mëtejshme.

Publikuar: 18.01.2016 | 15:53
Lexuar: 672 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime