E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Shfaqja e tij është pjesë e festivalit të Magh Mela, një festvial me 1 mijë vjet histori, që feston fillimin e universit, dhe vendin e shenjtë. Festivali nis më 15 janar dhe përfundon më 7 mars.
Akrobaci me 3 metra flokë

Mijëra indianë u mblodhën në brigjet e lumit Triveni Sangam, jashtë qytetit të Allahabad.

Sadhu, që për indianët është njeri i shenjtë, është një burrë me tre metra flokë, i cili nisi të bënte akrobaci duke i vërtitur në ajër, në uëjrat e ftohta të lumit. Ai nuk kishte veshur asgjë, përveçse një palë të brendshme ngjyrë portokalli.

Shfaqja e tij është pjesë e festivalit të Magh Mela, një festvial me 1 mijë vjet histori, që feston fillimin e universit, dhe vendin e shenjtë. Festivali nis më 15 janar dhe përfundon më 7 mars.

Për Sadhut, pra njerëzit e shenjtë, të cilët jetojnë një jetë në varfëri, festivali ka jnë rëndësi të veçantë. Gjatë kësaj kohe ata hanë vetëm një vakt në ditë, dhe pjesën më të madhe të kohës e kalojnë duke u lutur.
Akrobaci me 3 metra flokë
Akrobaci me 3 metra flokë
Akrobaci me 3 metra flokë

Publikuar: 20.01.2016 | 11:04
Lexuar: 647 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime