E hënë, 19.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ky projekt është fryt i bashkëpunimit në mes të Institutit të Historisë "Ali Hadri" - Prishtinë, Institutit të Historisë - Tiranë, dhe Institutit të Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve - Shkup.
Me rastin e 100 vjetorit të rënies së Isa Boletinit promovohet libri


Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve – Shkup , sot në sallën e hotelit "Bushi" do të bëjë promovimin e librit "Isa Boletini në lëvizjen kombëtare shqiptare", me materiale nga konferenca shkencore e mbajtur më 5 qershor të vitit 2015 në Prishtinë.

Ky projekt është fryt i bashkëpunimit në mes të Institutit të Historisë "Ali Hadri" - Prishtinë, Institutit të Historisë - Tiranë, dhe Institutit të Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve - Shkup.

Ky libër botohet me rastin e 100 vjetorit të rënies së Isa Boletinit dhe me rastin e ngritjes së shtatores së tij në Komunën Saraj të Shkupit

Publikuar: 22.01.2016 | 11:05
Lexuar: 580 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime