E mërkurë, 21.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Gjeneratat e reja duhet ndjekur rrugën për bashkim kombëtarë dhe këto vepra duhet të jenë shembull.
Purini: ‘’Shtatorja e Isa Boletinit një veprim shumë meritor
Në komunën e Sarajit të shtunën pritet të vendoset shtatorja e patriotit të shquar shqiptarë Isa Boletini. Kjo shtatore është punuar në Shqipëri dhe tashmë është rrugës për në Saraj derisa pritet që të vendoset në mënyrë solemne ditën e shtunë në praninë e shumë shqiptarëve të mbledhur pikërisht për këtë ditë.

"Ardhja e shtatores së Isa Boletinit është një veprim shumë meritorë që duhet popullata e Shkupit ta ndjejë që Isa Boletini krah për krah me Ismail Qemalin janë patriotët më të shquar dhe më meritorë për pavarësinë e tokave shqiptare’’, kështu është shprehur në një prononcim për Zhurnal, Sermine Purini drejtoreshë e Qendrës Informative Kulturore.

Gjeneratat e reja duhet ndjekur rrugën për bashkim kombëtarë dhe këto vepra duhet të jenë shembull.

‘"Shembull për ne dhe gjeneratat që vijnë pas nesh që duhet ndjekur rrugën për bashkim gjithëkombëtarë, mirë se erdhe baca Isë", shprehet më tej drejtoresha Purini.

Publikuar: 22.01.2016 | 17:44
Lexuar: 974 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime