E hënë, 10.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Epo duket se 41-vjeçari është me fat, pasi LenninFilm, një kompani filmike ruse i ka ofruar yllit të “The Revenant” shansin të luajë në një film të ri Vladimir Lenin.
Leo di Caprios i plotësohet dëshira?

Më herët këtë muaj, pretendenti për Oscar, Leo di Caprio shprehu dëshirën e tij për të luajtur një ditë në ekran rolin e Putin apo Lenin.

Ai është shprehur se “mendoj se duhet të ketë më shumë filma për historinë ruse, pasi ka rrëfime me vlera si Shekspiri. Kjo është emocionuese për një aktor”.

Epo duket se 41-vjeçari është me fat, pasi LenninFilm, një kompani filmike ruse i ka ofruar yllit të “The Revenant” shansin të luajë në një film të ri Vladimir Lenin.

Zëdhënësja e Lenfilm Valeriy Karlov ka thënë për Baltika FM: “Është gjithmonë interesante të bësh filma. Leonardo diCaprio shpesh në rininë e tij është krahasuar me Leninin. Ne kemi mjaftueshëm skenar dhe mund të rikrijojmë periudhën e revolucionit”. Por jo vetëm që Di Caprio ka shprehur interes për mendimtarët rus, por ... ai ka mjaft ngjashmëri me të riun Lenin.

Publikuar: 25.01.2016 | 12:42
Lexuar: 552 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime