E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Me vendimin e KRRE për 2,467 denarë për një kilogram ulet edhe çmimi i shitjes me pakicë i mazutit M-1 HC dhe është 12,857 denarë për një kilogram.
Karburantet më të lira për 3,5 denarë për një litër
Benzinat dhe dizeli prej mbrëmë në mesnatë shiten me çmime më të ulëta për 3,5 denarë.

Sipas Vendimit të Komisionit rregullator për energjetikë çmimi i ri me pakicë i EUROSUPER BS-95 është 57,5 denarë për një litër, EUROSUPER BS-98 shitet për 59,5, ndërsa EURODIZEL (D-E V) për 39 denarë për një litër.

Çmimi i shitjes me pakicë i vajit ekstra të lehtë për amvisëri (EL-1) zvogëlohet për 4 denarë për një litër dhe kushton 27,5 denarë.

Me vendimin e KRRE për 2,467 denarë për një kilogram ulet edhe çmimi i shitjes me pakicë i mazutit M-1 HC dhe është 12,857 denarë për një kilogram.

Si shkak për zvogëlimin e çmimit me pakicë i derivateve të naftës nga KRRE e theksojnë për 19,51 për qind më të ulët çmimin mesatar të naftës së papërpunuar në tregun botëror në 14 ditët e kaluara dhe për 0,143 për qind bursën më të lartë të dollarit në raport me denarin.

Publikuar: 26.01.2016 | 12:19
Lexuar: 701 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime