E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Gjatë këtij takimi u shqyrtuan mundësitë për bashkëpunim mes dy institucioneve, si: trajnime të ndryshme për stafin akademik, lëmin e shkencave politike dhe administratës publike, si dhe shkëmbimin e stafit akademik.
Një delegacion i Institutit për Administratë Publike i Republikës së Turqisë e vizitoi USHT-në

Një delegacion i Institutit për Administratë Publike, për Republikën e Turqisë dhe Lindjen e Mesme, e vizitoi Universitetin Shtetëror të Tetovës.

Ky delegacion, në përbërje nga drejtori i Institutit, Prof. dr. Onur Ender ASLLAN, Prof. dr. Asli AKAY dhe Asoc. Prof. Burak TANGOR, të shoqëruar edhe nga Sekretari shtetëror në Ministrinë për Shoqëri Informatike dhe Administratë të Maqedonisë, z. Jahi Jahiu, realizuan një takim miqësor me Prorektorin për Arsim të USHT-së, Prof. dr. Reshat Qahili, i cili ishte i shoqëruar nga Sekretari i përgjithshëm i Universitetit, Adem Beadini, udhëheqësja e Zyrës për Bashkëpunim Ndërkombëtar, Mr. sc. Hatibe Dehari dhe shefi i Kabinetit të Rektorit të USHT-së, Mr. sc. Faton Shabani.

Gjatë këtij takimi u shqyrtuan mundësitë për bashkëpunim mes dy institucioneve, si: trajnime të ndryshme për stafin akademik, lëmin e shkencave politike dhe administratës publike, si dhe shkëmbimin e stafit akademik.

Po ashtu, palët diskutuan edhe mundësinë për bursa për studentët e magjistraturës dhe të doktoratës, dhe bursa për kërkime shkencore për stafin akademik të Universitetit.
Një delegacion i Institutit për Administratë Publike i Republikës së Turqisë e vizitoi USHT-në
Një delegacion i Institutit për Administratë Publike i Republikës së Turqisë e vizitoi USHT-në
Një delegacion i Institutit për Administratë Publike i Republikës së Turqisë e vizitoi USHT-në
Një delegacion i Institutit për Administratë Publike i Republikës së Turqisë e vizitoi USHT-në
Një delegacion i Institutit për Administratë Publike i Republikës së Turqisë e vizitoi USHT-në
Një delegacion i Institutit për Administratë Publike i Republikës së Turqisë e vizitoi USHT-në
Një delegacion i Institutit për Administratë Publike i Republikës së Turqisë e vizitoi USHT-në
Një delegacion i Institutit për Administratë Publike i Republikës së Turqisë e vizitoi USHT-në
Një delegacion i Institutit për Administratë Publike i Republikës së Turqisë e vizitoi USHT-në
Një delegacion i Institutit për Administratë Publike i Republikës së Turqisë e vizitoi USHT-në

Publikuar: 26.01.2016 | 15:21
Lexuar: 855 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime